Draudzīgu vietu nedēļa

Lai informētu vecākus par to, ka Latvijā ir daudz iestādes, kuras labprāt uzņem ģimenes ar bērniem, biedrība Babyroom pirmo reizi Latvijā rīko Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļu, kas norisināsies no 3. līdz 9. novembrim dāžādās Latvijas pilsētās, vairākās kafejnīcās un restorānos, viesnīcās, jogas un spa centros, veikalos, kā arī kultūras un bērnu izklaides iestādēs.

Babyroom ir biedrība, kuras galvenais mērķis ir veicināt ģimenēm draudzīgas Latvijas attīstību, atbalstot vecāku ar maziem bērniem veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā. Biedrības mājaslapā www.babyroom.lv ir apkopota informāciju par vietām, kuras ir padomājušas par bērnu un vecāku ērtību. Jau tagad mājas lapā ikviens var gūt informāciju par dažādām publiskām vietām – valsts vai pašvaldību organizācijām, ēdināšanas, medicīnas, kultūras, izklaides un citām iestādēm, kuras ir lielākā vai mazākā mērā piemērotas ģimeņu ar bērniem vajadzībām. Vietas tiek izvērtētas pēc vairākiem kritērijiem: ērta pieejamība ar ratiem, zīdaiņu pārtīšanas iespējas, izklaides iespējas bērniem, īpaši piedāvājumi ģimenēm, draudzīga un atbalstoša attieksme, kā arī barošanas krēsliņu pieejamība.

“Mēs ar prieku varam atzīt, ka Latvija ir ģimenēm draudzīga. Tomēr vēl joprojām pastāv stereotips, ka vecākiem, īpaši mammām ar bērniem ārpus mājām vai parkiem darīt nav ko. Tā nav gluži patiesība un to pierāda ģimenēm draudzīgu vietu skaits mūsu mājas lapā, kas turpina augt. Vecākiem vienkārši trūkst informācijas par šādām iespējām.” tā biedrības Babyroom pārstāves Laura Bluša, Linda Pavļuta un Anna Rozīte.

Ar visiem ģimenēm draudzīgo vietu nedēļas dalībniekiem un to piedāvājumiem var iepazīties www.babyroom.lv.

Izsaki savu viedokli

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *